Jaki wybrać pierścionek na zaręczyny?

Wybór pierścionka zaręczynowego to dla przyszłego narzeczonego nie lada wyzwanie. Jak trafić w gusta wybranki, jak sprawić, by wybrany model nie był pospolity? To tylko niektóre z wątpliwości, którymi targany jest mężczyzna planujący oświadczyny. Podpowiadamy, jak znaleźć idealny pierścionek zaręczynowy.

Dlaczego wybór pierścionka zaręczynowego jest taki ważny, czyli o symbolice biżuterii zaręczynowej

Tradycja obdarowywania ukochanej pierścionkiem sięga aż do starożytnego Rzymu. Pomimo upływu setek lat, jego symbolika pozostaje niezmienna. Pierścień dla przyszłej narzeczonej to potwierdzenie zaręczyn i jednocześnie informacja dla innych potencjalnych kandydatów, że kobieta jest już zajęta. Pierścionek zaręczynowy to także symbol płodności, wierności, trwałości, wieczności oraz ciągłości. Z tego też względu wielu mężczyzn poszukuje możliwie jak najbardziej imponującego i trwałego pierścionka na tą wyjątkową okazję.

Jak trafić w upodobania przyszłej narzeczonej?

Kobiety przywiązują bardzo dużą wagę do biżuterii, szczególnie tej symbolicznej, jak pierścionek zaręczynowy czy obrączki ślubne. Dlatego też, zanim udamy się do jubilera, warto wcześniej poznać preferencje wybranki, gdyż może się okazać, iż znacząco będą się one różnić od tych, które mają ekspedientki w sklepie jubilerskim. Duże wyzwanie stoi szczególnie przed mężczyzną, którego partnerka jest wymagająca. W takim przypadku warto bliżej przyjrzeć się lepiej jej stylowi, ze szczególnym uwzględnieniem noszonej przez nią biżuterii. Są kobiety, które lubią bardzo delikatną biżuterię, są takie, które nie lubią złota i są również takie, które marzą o pierścionku zaręczynowym z brylantem. W odnalezieniu najlepszej opcji z pewnością pomogą inne kobiety, które są bliskie wybrance. Podpytanie najlepszej przyjaciółki, mamy czy siostry przyszłej narzeczonej będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, nie tylko dlatego, że kobiety zwykle łatwiej umieją wychwycić gusta innych, lecz także dlatego, że kobiety nierzadko zwierzają się sobie nawzajem z własnych marzeń, w tym na przykład odnośnie wyglądu wymarzonego pierścionka zaręczynowego.

pierścionek z brylantem na zaręczyny

Pierścionek z brylantem czy innymi kamieniami szlachetnymi?

Jeśli okaże się, że wybranka nie ma jasno sprecyzowanych poglądów na temat tego, jak winien wyglądać jej pierścionek zaręczynowy, wtedy być może warto postawić na klasykę. Jubilerzy oferują tak szczególną biżuterię ozdobioną różnymi kamieniami szlachetnymi. Spotkać można na przykład rubiny, szafiry, szmaragdy i oczywiście najbardziej popularne – brylanty. Każdy z tych kamieni wygląda zupełnie inaczej i najłatwiej je rozpoznać po kolorze. Jeśli nie jesteśmy pewni, na który się zdecydować, to może warto przyjrzeć się symbolice każdego z nich. Dobrym pomysłem jest także dopasowanie wyznania zaręczynowego do znaczenia kamieni szlachetnych, gdyż w ten sposób nie tylko okażemy wybrance głębokie uczucie i poważne zamiary, ale także podkreślimy, która cecha opisująca związek dwojga ludzi jest dla nas najistotniejsza. Warto wiedzieć, że zielony szmaragd to symbol siły, witalności i wewnętrznego szczęścia. Czerwony rubin podkreśla odwagę, głębię uczucia i namiętność. Niebieski szafir to z kolei symbol nieśmiertelności, mądrości, prawdy i czystości. Przezroczysty brylant, czyli poddany szlifowaniu diament jest oznaką trwałości, niezniszczalności, nierozerwalności i wierności – to właśnie on króluje wśród najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych w biżuterii zaręczynowej i jeśli nadal nie wiesz, jaki kamień będzie tym najlepszym, to wybór brylantu zawsze będzie trafiony.

Pierścionek z salonu czy na zamówienie?

Mając już w miarę jasno sprecyzowany wygląd pierścionka, zwykle zaczynamy przemierzać salony jubilerskie w poszukiwaniu odpowiadającej mu biżuterii. Mnogość wzorów wcale nie ułatwia wyboru i może być źródłem niemałej frustracji. Wzory szeroko dostępne na rynku często się powtarzają i wymagająca osoba niemal w każdym produkcie znajdzie coś, co chciałaby zmienić. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem może okazać się możliwość wykonania pierścionka zaręczynowego na zamówienie.

złoty pierścionek z brylantem

Biżuteria na zamówienie – jakie daje możliwości i dlaczego jest taka wyjątkowa?

Decydując się na biżuterię tworzoną na indywidualne zamówienie możemy być pewni, że powstały w ten sposób pierścionek zaręczynowy będzie unikatowy i bardzo wyjątkowy. Tego rodzaju biżuteria stwarza również pełne pole do popisu, gdyż praktycznie ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Co więcej, tego rodzaju podarunek podkreśla zaangażowanie i pracę obdarowującego. Masz pomysł, który chciałbyś zrealizować? A może chciałbyś ulepszyć wzór, który Ci się spodobał? Zapraszamy do kontaktu z https://79diamenty.pl/. Oferujemy jedynie autentyczne brylanty certyfikowane, a przed realizacją każdego projektu tworzymy jego wizualizację w programie graficznym, dzięki czemu łatwo sprawdzić, czy wizja będzie się pokrywać z rzeczywistością. Twoja kreatywność i nasze wieloletnie doświadczenie z pewnością zaowocują wyjątkowo pięknym pierścionkiem. Nasza biżuteria na zamówienie, jak np. obrączki z brylantami, tworzona jest z pasją, niezwykłą precyzją i pod mikroskopem. Wszystko po to, by efekt końcowy tworzenia biżuterii był idealny.

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Pinterest
Instagram