Podkówki, banany, kółeczka, sztangi… jak dobierać kolczyki aby wyglądać korzystnie?

Kolczyki to świetny dodatek do każdej stylizacji. Zależnie od wybranego wzoru tego typu biżuterii można w łatwy sposób uzupełnić strój i zaakcentować jego charakter. Kolczyki warto dobierać też do kształtu twarzy – w ten sposób odwrócimy uwagę od drobnych niedoskonałości urody i podkreślimy jej atuty.

Kształt twarzy

Podczas kupowania kolczyków należy kierować się nie tylko ulubionym wzornictwem czy kolorystyką, ale też wziąć pod uwagę kształt twarzy. Ogólna zasada mówi, że te wiszące wysmuklają buzię i szyję, zaś wkrętki optycznie ją poszerzają. W najlepszej sytuacji są panie o owalnej twarzy, ponieważ pasować będzie do nich właściwie każdy model kolczyków. Aby poprawić proporcje okrągłej twarzy warto sięgnąć po wiszące kolczyki – najlepiej wąskie i o ostrym kształcie. Panie z kwadratową lub prostokątną twarzą zazwyczaj chcą odwrócić uwagę od mocno zarysowanej linii żuchwy. Pomogą w tym kolczyki wąskie i delikatne, które jednak nie będą się kończyć na wysokości brody (w przeciwnym razie optycznie ją poszerzymy). Twarz trójkątna lub w kształcie serca cechuje się szerszym czołem i spiczastym podbródkiem. Aby nadać jej bardziej regularnych rysów należy sięgnąć po biżuterię pozwalającą optycznie poszerzyć dolną cześć buzi – w tym przypadku dobrze sprawdzą się kolczyki duże i okrągłe, kończące się na wysokości brody.

długie kolczyki z białego złota

Sylwetka

Kształt twarzy to oczywiście nie jedyne kryterium, jakie należy brać pod uwagę podczas wyboru biżuterii. Wielkość ozdób powinna być dobierana także do sylwetki. Zbyt duże dodatki mogą optycznie przytłoczyć urodę kobiet o drobnej budowie ciała, dlatego niskie i szczupłe panie powinny sięgać po delikatniejszą biżuterię. Z kolei osoby wysokie i puszyste zdecydowanie lepiej będą wyglądać z ozdobami średniej wielkości. A co z dużymi kolczykami przyciągającymi uwagę? W nich korzystnie prezentują się kobiety szczupłe i wysokie.

Styl ubierania

Kolczyki idealne to takie, które pasują zarówno do kształtu twarzy i sylwetki, jak i stroju. Odpowiednio dobrane świetnie podkreślą charakter każdej stylizacji, niezależnie od tego, czy jest to wieczorowa suknia na ważne wyjście, czy niezobowiązujący zestaw na spotkanie z przyjaciółmi. Minimalistyczne modele doskonale sprawdzą się w przypadku pań ceniących sportową elegancję, będą też dobrym wyborem jako dodatek do stylizacji biurowych. Bardziej zdobne, a tym samym przyciągające uwagę, modele z kolei podkreślą charakter strojów wieczorowych, a także tych niezobowiązujących. Wybierając kolczyki pamiętajmy ponadto, by stanowiły one spójną całość z innymi elementami biżuterii. Decydując się na naszyjnik dobierzmy do niego drobne kolczyki – w przeciwnym razie dwie zwracające uwagę ozdoby mogą spowodować wrażenie nadmiaru i nie będą prezentować się elegancko. Zadbajmy również o spójną kolorystykę – jeśli nosimy złoty pierścionek z brylantem, dobrze jest dobrać do niego złote kolczyki.

pierścionek na tacy

Biżuteria na zamówienie – dlaczego warto?

Mogłoby się wydawać, że przy ogromnym wyborze dostępnej biżuterii znalezienie idealnych kolczyków nie powinno sprawiać trudności. Jeśli jednak chcemy, aby noszone przez nas dodatki były wyjątkowe i niepowtarzalne, warto zdecydować się na zamówienie ozdób wykonanych według naszego indywidualnego pomysłu. Jest to świetny sposób nie tylko na stworzenie pięknych kolczyków, ale również unikatowej biżuterii ślubnej. Pierścionki zaręczynowe na zamówienie bądź jedyne w swoim rodzaju obrączki z brylantami czy innymi kamieniami szlachetnymi to pewność, że nikt inny nie będzie miał podobnych ozdób. Samodzielne zaprojektowanie pierścionka zaręczynowego i obrączek ponadto czyni je wyjątkowymi pamiątkami istotnych wydarzeń i pozwala uzyskać biżuterię w pełni odpowiadającą na oczekiwania użytkowników – więcej na https://79diamenty.pl/pierscionki-na-zamowienie/. Wybierając wykonawcę dobrze jest sprawdzić czy pracuje on na wysokiej jakości materiałach – próba złota czy brylanty certyfikowane wpływają nie tylko na wartość kolczyków oraz pierścionków, ale też na ich wygląd.

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Pinterest
Instagram