Recykling Złota

Przez tysiące lat, aż do dziś złoto było jedną z najlepszych inwestycji na przyszłość. Są różne możliwości inwestowania, od kupna biżuterii do złotych monet czy sztabek. Sztabki są dostępne od 1 aż do 1000g.

Największa sztabka waży 250 kg i znajduje się w muzeum złota w Izu w Japoni. Minimalna czystość to próba 995 ale większość dostępnych w handlu ma próbę 999. Każda sztabka ma wytłoczone oznaczenia mennicy który wypuściła sztabkę. Nadaje to sztabce wiarygodności i ułatwia upłynnienie.

Bardzo popularną rzeczą stał się recykling złota, czyli ponowne odzyskiwanie złota. Złoto w dowolnej formie (biżuteria, monety, przedmioty użytkowe) przetapiamy, rafinujemy i doprowadzamy do najwyżej próby 999. Natomiast Jubilerzy zajmują się  przetopem sztabek prób 999 po dodaniu  miedzi i srebra uzyskują próbę 585 z której można  wytworzyć dowolna biżuterie, ważne jest że się oszczędza na tego typu zabiegach gdyż nie trzeba płacić podatku vat 23%.

Faktem jest, że złota od lat jest jedna z najlepszych inwestycji w jakiekolwiek formie, nie traci na wartości, jest to bardzo dobra inwestycja na przyszłość. Jeśli są państwo zainteresowani odsyłamy na naszą stronę https://79element.pl/ poza sprzedażą biżuterii zajmujemy sie złotem i srebrem inwestycyjnym.

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Pinterest
Instagram