Czym powinien charakteryzować się brylant wysokiej jakości?

Zachwycające, eleganckie, olśniewające – tak można opisać brylanty, które zdobią naszą biżuterię. Nieustannie robią doskonałe wrażenie, dzięki czemu są tak chętnie wybierane na pierścionki zaręczynowe. Dowiedz się, po czym poznać, że brylant jest wysokiej jakości i będzie nam służyć przez długie lata.

Diament to wspaniały pomysł na unikalny prezent, jakim będzie niezwykle szykowna biżuteria. Szukasz pierścionka z brylantem? A może wahasz się, czy nie zdecydować się na obrączkę z kamieniem? Pozbądź się wątpliwości, że to naprawdę doskonały wybór. To także świetna inwestycja – diamenty nieustannie utrzymują swoją wysoką wartość, dzięki czemu ich zakup może stanowić ochronę naszego kapitału na przyszłość. O ich cenie świadczy jakość. Im lepsza, tym wyższa wartość. Aby w fachowy sposób ocenić piękno tego minerału, stosuje się metodę 4C. Bierze się wtedy pod uwagę masę (carat), barwę (colour), czystość (clarity) oraz szlif (cut). Najwyższą jakość gwarantuje biżuteria wykonywana na zamówienie przez 79Diamenty. To zadowolenie oraz ponadczasowa elegancja.

diamenty rożnej wielkości

Masa brylantu

Pierwszą podstawową czynnością przy ocenie wartości brylantu, jest określenie jego masy. Jednostka miary kamieni szlachetnych jest z pewnością wszystkim dobrze znana – są to karaty. Wielkość zależy od wysokości diamentu oraz jego średnicy, które zmieniają się pod wpływem wykonanego szlifu. Na masę wpływa również grubość rondysty kamienia. 1 karat (1 ct) jest równy 0,2 grama.

Nasza firma nie boi się spełniać marzenia najbardziej wymagających klientów, dzięki czemu jesteśmy w stanie podjąć się każdego wyzwania. Marzysz o naprawdę wyjątkowych kolczykach na zamówienie? Pragniesz, aby obrączki były jeszcze bardziej zjawiskowe? Zaufaj 79Diamenty i ciesz oko brylantami, które zrobią spektakularne wrażenie.

Czystość kamienia

Niezwykle ważną kategorią, jaka brana jest pod uwagę przy ocenie jakości brylantów, jest czystość kamienia. Mogą one posiadać różne uszkodzenia, które wpływają negatywnie na ich wartość. Cechy wewnętrzne, które obniżają ich cenę, nazywa się inkluzjami, a te zewnętrze skazami. Nie da się ukryć, że całkowicie czysty kamień to prawdziwa rzadkość. Najczęściej spotkać można drobne pęknięcia, zanieczyszczenia czy wrostki – wszystko to sprawia, że brylanty nie są tak przejrzyste. Czystość określa się poszczególnymi symbolami:

  • LC, FL, IF – praktycznie najwyższa jakość bez żadnych uszkodzeń nawet przy powiększeniu lupą
  • VVS1, VVS2 – stwierdzenie wrostków czy uszkodzeń pod lupą bardzo trudne do określenia oraz wykrycia
  • VS1, VS2 – stwierdzenie wrostków czy uszkodzeń gołym okiem jest trudne do wykrycia, jednak w powiększeniu lupą łatwe
  • SI1, SI2 – możliwe jest stwierdzenie uszkodzeń lub wrostków gołym okiem (nieco trudne), ale w powiększeniu są one bardzo łatwe do wykrycia
  • P1, P2, P3 / I1, I2, I3 – wrostki i zabrudzenia widoczne już gołym okiem

Wybierając biżuterię na zamówienie, ma się pewność tego, że jej jakość będzie jak najwyższa. Brylanty, jakie zdobią pierścionki czy kolczyki od 79Diamenty, cechują się niezwykłą czystością oraz zjawiskowym blaskiem, jaki zrobi spektakularne wrażenie!

Rodzaj szlifu

Ocena szlifu kamienia jest niezwykle pracochłonna oraz wymaga dużo skupienia. Analizując jego poprawność, bierze się pod uwagę proporcję brylantu, ale także wykończenie. Wszelkie błędy w symetrii czy podczas polerowania wpływają na obniżenie wartości diamentu. Istnieje pięciostopniowa skala, w której przyjmuje się oceny:

  • Doskonała
  • Bardzo dobra
  • Dobra
  • Zadowalająca
  • Słaba

Im jest ona lepsza, tym wyższa jest jakość szlifu, a także blask naszego kamienia. Dlatego, jeśli pragniemy, aby nasza biżuteria była perfekcyjna i wyrażała naszą miłość czy oddanie, warto zdecydować się na wykonanie jej na zamówienie. Jeśli chcesz obdarzyć kogoś bliskiego nietuzinkowymi kolczykami albo pragniesz oświadczyć się ukochanej, wybierając niepowtarzalny pierścionek zaręczynowy – skorzystaj z profesjonalnych usług 79Diamenty. To gwarancja zadowolenia na długie lata.

złoty pierścionek zaręczynowy

Doskonała barwa

Duży wpływ na jakość oraz wartość brylantu ma jego unikalna barwa. Paleta rozciąga się od całkowicie bezbarwnego odcienia aż po nieco zażółcone kolory. Bardzo często te stonowane barwy są trudne do zobaczenia na pierwszy rzut oka, jednak to właśnie one sprawiają, że błysk kamienia będzie naprawdę niepowtarzalny. Im bardziej żółty odcień, tym niższa cena diamentu, choć bez wątpienia te idealne, wprost bezbarwne są rzadkim okazem. Skala barw zawiera się w przedziale między literami D a Z. „D” oznacza się te kamienie, które mają idealny kolor. Zdarzają się jednak fantazyjne odcienie – niekiedy nawet czerwone czy czarne!

Jeśli poszukujesz perfekcyjnego brylantu, który będzie robił naprawdę niepowtarzalne wrażenie, skorzystaj z usług 79Diamenty. To gwarancja zadowolenia, ale także najwyższej jakości, która zachwyci każdego. Kamienie naturalne są naszą pasją, a precyzja oraz podejmowanie wyzwań to nasze atuty. Dzięki temu biżuteria wykonana na zamówienie zawsze robi spektakularne wrażenie. Przekonaj się o tym, odwiedzając naszą stronę internetową https://79diamenty.pl/.

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Pinterest
Instagram