Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to jeden z najważniejszych momentów w życiu par, a ich organizacja tradycyjnie już należy do mężczyzn. Obdarowanie partnerki piękną biżuterią oraz właściwa aranżacja ceremonii zaręczynowej to świadectwo poważnych zamiarów oraz potwierdzenie głębi uczuć. Jednak wybór właściwego pierścionka zaręczynowego nie jest sprawą łatwą i niejednemu mężczyźnie spędza on sen z powiek. Na jaki pierścionek się zdecydować, ile powinna kosztować tego typu biżuteria?

Wartość sentymentalna kontra materialna

Oświadczyny to moment, w którym królować powinno uczucie łączące dwojga ludzi, a nie kwestie materialne. Niezależnie jednak od wartości sentymentalnej, organizacja zaręczyn, a w szczególności zakup odpowiedniego pierścionka wymaga od przyszłego narzeczonego sięgnięcia głębiej do kieszeni. Ułatwione zadanie przy wyborze pierścionka zaręczynowego mają ci panowie, którzy posiadają rodzinną biżuterię z historią rodzinną w tle – pierścionek po babci z pewnością zostanie pozytywnie odebrany przez partnerkę. Jeśli jednak pierścionek trzeba zakupić to sprawa się nieco komplikuje.

Na jaki model się zdecydować i czy pierścionek faktycznie powinien być drogi? Niektórzy twierdzą, że liczy się jedynie miłość, ale czy tak jest w rzeczywistości? Biżuterię zaręczynową można co prawda nabyć wydając zaledwie kilkadziesiąt złotych – tyle maksymalnie kosztować będzie srebrny pierścionek z cyrkonią, jednak może być to posunięcie bardzo ryzykowne. Wybranka otrzymując tego rodzaju podarunek może poczuć się urażona i odnieść wrażenie, że partnerowi niespecjalnie zależy na ich związku, zaś wybór cyrkonii może sugerować nieszczerość uczuć (w końcu cyrkonia to jedynie tania imitacja brylantu). Warto więc zdecydować się na dobrej jakości produkt, którym niekoniecznie od razu musi być pierścionek z diamentem, gdyż można np. wybrać złoty pierścionek z kamieniem szlachetnym, takim jak szafir, rubin czy szmaragd. Co więcej, decydując się na konkretny rodzaj kamienia można jednocześnie podkreślić jego wartość sentymentalną, poprzez wykorzystanie powszechnie przyjętej symboliki. I tak, mężczyzna, dla którego istotna jest prawda, siła związku i jego trwałość wybierze szafir, ten, dla którego liczy się głębia uczucia i namiętność może zdecydować się na rubin, z kolei ten, który chciałby podkreślić trwałość, niezniszczalność i nierozerwalność związku postawi na klasykę gatunku decydując się na pierścionek z brylantem.

pierścionek z białego złota

Utarte poglądy – ile przyszły narzeczony powinien wydać na zaręczyny?

Koszt pierścionka zaręczynowego zgodnie z często powtarzanymi przesądami powinien wynosić 2 lub 3 miesięczne pensje przyszłego narzeczonego. Taki szacunek ma podobno świadczyć o tym, iż mężczyzna jest gotów do ustatkowania się i założenia rodziny. Niezależnie od sumy, jaką wydasz na zakup pierścionka, warto przy jego wyborze kierować się w pierwszej kolejności gustem wybranki, jakością wyrobu i chęcią podkreślenia głębi własnych uczuć.

Pierścionek zaręczynowy zgodny z gustem wybranki

Do poszukiwań idealnego pierścionka zaręczynowego warto przygotować się nieco wcześniej niż chwilę przed udaniem się do jubilera. Poznanie gustu partnerki to kluczowa kwestia. Jeśli przyszła narzeczona nosi jedynie srebrne ozdoby to najlepiej zdecydować się na pierścionek wykonany z białego złota lub platyny, gdyż różowy bądź żółty odcień tego kruszcu może nie przypaść jej do gustu. Bardzo ważnym aspektem jest również to, czy kobieta jest minimalistką i lubi raczej drobne, delikatne ozdoby, czy raczej preferuje nieco bardziej wyszukaną biżuterię o wyrazistych zdobieniach. Rozsądnym posunięciem jest również podpytanie o gust wybranki kobiet z jej najbliższego otoczenia – mamy, siostry czy najlepszej przyjaciółki.

obrączki z białego złota

Biżuteria na zamówienie wyrazem głębi uczuć

Gdy już wiesz mniej więcej jakiego rodzaju pierścionka szukasz, warto się zastanowić czy próbować znaleźć takowy w sieciówkach jubilerskich, czy też lepiej zdecydować się na kontakt z jubilerem wykonującym pierścionki zaręczynowe na zamówienie. Ta pierwsza opcja może wydać się prostsza, jednak mnogość dostępnych wzorów, które są do siebie bardzo podobne może przytłoczyć i wprawić w zakłopotanie nawet najbardziej zdeterminowanego mężczyznę. Jeśli jednak wolałbyś podarować wybrance coś naprawdę wyjątkowego i niepowtarzalnego, to warto zamówić unikatowy projekt pierścionka. Na stronie https://79diamenty.pl/pierscionki-na-zamowienie/ możesz podpatrzyć przykładowe realizacje biżuterii tworzonej zgodnie z zamysłem obdarowującego oraz wykonaną z niezwykłą precyzją i kunsztem sztuki jubilerskiej. Warto pamiętać, iż w 79diamenty.pl w tworzonej biżuterii wykorzystujemy jedynie brylanty certyfikowane, dlatego możesz być pewien jakości zamawianej ozdoby. Co więcej, na specjalne życzenie, w podobnym stylu możemy wykonać również obrączki z brylantami, dzięki czemu wybranka otrzyma wspaniały komplet, który chętnie będzie nosić razem. Jeśli chciałbyś podarować swojej kobiecie bardzo wyjątkowy pierścionek zaręczynowy, ale nie masz pomysłu na konkretną realizację, to również chętnie służymy pomocą. Oferujemy nie tylko w pełni unikatowy projekt, lecz również pełną personalizację biżuterii. Możesz wybrać grawer w postaci pięknej sentencji, wykorzystać ulubione kamienie, motywy czy połączenia kolorystyczne wybranki. Decydując się na wykonanie pierścionka na zamówienie masz pełną dowolność w kreowaniu tej wyjątkowej biżuterii, z pomocą której zaaranżujesz niezapomniane oświadczyny.

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Pinterest
Instagram